Wpisz swoje uwagi odnośnie serwisu

Certyfikaty dla firm

Zapytanie ofertowe


Kącik technologiczny ›

Certyfikat FSC®CoC w 6 krokach — bezpłatny poradnik do pobrania

Szansa na nowe kontrakty, współpraca z dużymi sieciami handlowymi, większe możliwości eksportu produktów m.in. do krajów Unii Europejskiej oraz pewność wykorzystania legalnego drewna. Posiadanie certyfikatu FSC®  ®CoC ma wiele zalet. Jego brak z kolei może znacząco ograniczyć możliwości dalszego rozwoju w branży drzewnej wielu przedsiębiorcom.


czytaj więcej ›

Nowości z rynku drzewnego

Kategorie

Szkolenia z Forest Consulting Center

Przed nami jesienny cykl szkoleń. Wzorem lat ubiegłych, to właśnie po wakacjach we wrześniu najwięcej się dzieje. 
Mamy w planach m.in. kolejną edycję kursu operatorów harwestera i forwardera, podobnie jak jesienią zeszłego roku – „Szkolenie z zamówień publicznych” dla przedsiębiorców leśnych oraz starujemy z całkiem nowym „Kursem mechanika firmy leśnej”. Na wszystkie wydarzenia trwają już rekrutacje, dlatego osoby zainteresowane proszone są o kontakt. Przypominamy, iż liczba miejsc jest ograniczona.

Forest Consulting Center jako Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego jest Niepubliczną Jednostką Oświaty posiadającą wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Oznacza to, że szkoląc się u nas istnieją realne szanse skutecznego ubiegania się o dofinansowania zewnętrzne np. z Powiatowych Urzędów Pracy – nawet w 100%! Na każdym organizowanym kursie są osoby, które sięgają po takie właśnie wsparcie. Bezpłatnie doradzamy i pomagamy załatwić wszelkie niezbędne formalności.
PLANY NA WRZESIEŃ 2017 r.:
Płonie ognisko a przy nim absolwenci - Pobierz obrazki aby zobaczyć
1. SZKOLENIE „ZAMÓWIENIA PUBLICZNE W USŁUGACH LEŚNYCH” – termin 23-24.09.17
Jesienią ubiegłego roku znowelizowana została ustawa o prawie zamówień publicznych. Dokument miał ujednolicić, w zakresie procedury przetargowej, przepisy krajowe z przepisami krajów unijnych. Czy tak rzeczywiście było i czy nie obyło się bez wpadek? Z całą pewnością jest jeszcze wiele niewiadomych m.in. dla przedsiębiorców, którzy już jesienią znów startują w przetargach na usługi leśne. W tym roku procedury mają być bez opóźnień. Aby móc odnaleźć się w zawiłych niuansach przepisów warto wziąć udział w specjalistycznym szkoleniu, które organizujemy każdego roku dla kierowników i właścicieli firm leśnych.
MIEJSCE:
Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Puszczykowie k. Poznania
ZAPISY:
do 15 września
Szczegóły szkolenia
Płonie ognisko a przy nim absolwenci - Pobierz obrazki aby zobaczyć
2. „KURS MECHANIKA FIRMY LEŚNEJ” – HARWESTER / FORWARDER – termin 22-24.09.17
Zapraszamy na całkiem nowe szkolenie adresowane do pracowników warsztatowych przedsiębiorstw leśnych. Proponujemy 3-dniowy kurs, na którym położony zostanie szczególny nacisk na zajęcia praktyczne, realizowane w sposób indywidualny w warsztacie profesjonalnej firmy leśnej. Praktyka zostanie poprzedzona modułem teoretycznym, nt. budowy maszyn i jej komponentów. Planowana jest grupa kameralna, wraz z samodzielnym wykonywaniem prac warsztatowych. Współpraca z doświadczonym mechanikiem-instruktorem, na co dzień pracującym w PUL LASTECH, który jako jeden z pierwszych firm w Polsce zakupiło profesjonalne maszyny leśne.
MIEJSCE:
Oborniki Wielkopolskie k. Poznania
ZAPISY:
do 15 września
Szczegóły kursu
Płonie ognisko a przy nim absolwenci - Pobierz obrazki aby zobaczyć
3. „KURS OPERATORA HARWESTERA I/LUB FORWARDERA” – termin 19-29.09.17
100-godzinne szkolenie, którym uczestnicy otrzymują pełne uprawnienia wymagane w zawodzie operatora wielooperacyjnych maszyn leśnych. Kilku etapowy kurs jest ukierunkowany zarówno na zdobycie solidnej wiedzy o budowie i działaniu maszyny, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych – odpowiedniej techniki i planowania pracy. W tegorocznych przetargach z zlecanych przez LP coraz częściej wymagane będą pełne uprawienia operatora, nie tylko samo UDT. Kolejna edycja kursu planowana jest na II połowę listopada.
MIEJSCE:
Oborniki Wielkopolskie k. Poznania
ZAPISY:
do 31 sierpnia