Wpisz swoje uwagi odnośnie serwisu

Certyfikaty dla firm

Zapytanie ofertowe


Kącik technologiczny ›

Nowości z rynku drzewnego

Kategorie

Aktualności

Konferencja prasowa organizacji branży drzewnej 5 października 2022 roku

Konferencja na temat krytycznej sytuacji w branży drzewnej: Lasy Państwowe niszczą przemysł drzewny w Polsce. Stan i perspektywy.


źródło:
Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
czytaj więcej ›

ADRADAR.PL


Zachęcamy Państwa do skorzystania z przeszukiwarki portali nieruchomości Adradar. Jest to narzędzie umożliwiające dostęp do ogłoszeń z kilkudziesięciu portali w jednym miejscu. Zaawansowany algorytm grupuje je, dzięki czemu otrzymujemy pełną historię obecności danej nieruchomości na rynku. System wysyła powiadomienia o interesujących nas mieszkaniach nawet w ciągu 8 minut od ukazania się w Internecie.
czytaj więcej ›

Nowe życie traka – części zamienne do maszyn tartacznych

Najbardziej eksploatowane części maszyn tartacznych, jak prowadnice, łożyska, segmenty, suwaki lignofolowe wymagają regularnej wymiany, co znacząco pozwala wydłużyć żywotność parku maszynowego. Jednak nie chodzi tylko o to, aby zużyte części wymieniać na nowe, ale także o jakość instalowanych w maszynie elementów. Ważne, aby części były one wytwarzane ze zgodnością materiałową urządzeń producenta, bo tylko to zagwarantuje bezawaryjną i bezpieczną dla operatorów eksploatację maszyn.
czytaj więcej ›

Promocja kształcenia zawodowego w branży drzewnej na targach DremaSilesia!

W branży drzewnej jest wielki popyt na specjalistów, stąd na targach DremaSilesia przygotowywane jest wydarzenie - Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej - przez portal Drewno.pl i Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy przy wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich - organizatora targów.
czytaj więcej ›

Energia z Drewna

Energia z Drewna – dwudniowa konferencja na targach DREMASILESIA 2017!
czytaj więcej ›

Najbogatsi meblarze najbogatszymi Polakami

Znamy już listę 100 najbogatszych Polaków według magazynu Forbes. Nie zabrakło na niej osób z naszej branży.
czytaj więcej ›

MYŚL GLOBALNIE, DZIAŁAJ LOKALNIE NA TARGACH DREMASILESIA!

Już w dniach 12-14 maja 2017 r, na terenie Expo Silesia w Sosnowcu, odbędzie się jedenasta edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia.
czytaj więcej ›

Automatyzacja pomiarów w tartakach

Zarządzanie produkcją w tartaku obejmuje szereg zadań, w tym nadzór nad realizacją konkretnych zleceń, obmiar kłód trafiających do obróbki, kontrolę przebiegu produkcji wraz z kontrolą jakości. Automatyzacja pomiarów w tartakach pozwala na zmniejszenie zatrudnienia z jednoczesnym podniesieniem jakości i wydajności produkcji oraz redukcję jej kosztów.
czytaj więcej ›

Traki na szeroką taśmę

Maszyn Serra nie trzeba nikomu przedstawiać. Ostrzarki do pił, pilarki taśmowe i traki na szeroką taśmę tego niemieckiego producenta to urządzenia, które pracują w niejednym polskim tartaku. W ofercie firmy ciekawe rozwiązania mogą też znaleźć te zakłady, w których przecierane są szczególnie twarde gatunki drewna.
czytaj więcej ›