Wpisz swoje uwagi odnośnie serwisu

Certyfikaty dla firm

Zapytanie ofertowe


Kącik technologiczny ›

Nowości z rynku drzewnego

Kategorie

Nowe życie traka – części zamienne do maszyn tartacznych

Najbardziej eksploatowane części maszyn tartacznych, jak prowadnice, łożyska, segmenty, suwaki lignofolowe wymagają regularnej wymiany, co znacząco pozwala wydłużyć żywotność parku maszynowego. Jednak nie chodzi tylko o to, aby zużyte części wymieniać na nowe, ale także o jakość instalowanych w maszynie elementów. Ważne, aby części były one wytwarzane ze zgodnością materiałową urządzeń producenta, bo tylko to zagwarantuje bezawaryjną i bezpieczną dla operatorów eksploatację maszyn.
W Polsce jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów części zamiennych do szerokiej gamy urządzeń tartacznych jest firma Trak-Las z Ostródy. Przedsiębiorstwo oferuje ponad 1500 różnych części, przy czym na życzenie klienta o specyficznych potrzebach producent może dostosować wymiary poszczególnych elementów zamiennych.

 

Części zamienne do traków

Oferta firmy Trak-Las obejmuje między innymi części do traków: DTRA, GRA, GKT, FTAA, DTPC, obrzynarek: DPPA, DPPC, prowadnice, segmenty, suwaki lignofolowe, klocki żeliwne, ramy piłowe, części do wózków trakowych, łożyska, pierścienie, uszczelniacze czy urządzenia rozdzielcze DTKA, przy czym wszystkie są produkowane z pełną zgodnością materiałową producenta.

„Jednym z rozwiązań przedłużających żywotność części są segmenty skręcane na walce traka, które pozwalają na łatwy ich montaż i demontaż bez uszkodzenia wału. Dzięki temu wydłuża się czas pracy walca i jednocześnie zwiększa oszczędności” – mówi Mariusz Laskowski, współwłaściciel firmy Trak-Las.

Obok części zamiennych do polskich traków, w ofercie producenta dostępne są także części zamienne (głównie ramy traków i prowadnice) do maszyn rosyjskich, których sporo pracuje w polskich tartakach. Trak-Las realizuje też zamówienia na części do traków LINK, HOFFMAN na podstawie dostarczonych wzorów lub rysunków.

U firmy Trak-Las tartacznicy mogą się również zaopatrzyć w narzędzia takie jak: piły tarczowe i taśmowe, tarcze do ostrzenia, noże do rębaków, przeciwnoże, prowadnice, łańcuszki Epcz oraz ostrzałki.

 

Stara maszyna w nowej odsłonie

Nie każde przedsiębiorstwo, zwłaszcza takie, które dopiero rozpoczyna działalność, może sobie pozwolić na zakup nowych maszyn tartacznych.

„Takim klientom oferujemy maszyny używane. Wykonujemy także przebudowy urządzeń tartacznych. Są to na przykład zmiany posuwu z mechanicznego na posuw z falownikiem czy instalacja stacji hydraulicznych – z takiej możliwości często korzystają zakłady, które w związku z poszerzeniem profilu działalności potrzebują udoskonalenia lub zmodernizowania dotychczasowego parku maszynowego, ale nie chcą inwestować w nowe, drogie urządzenia” – mówi Mariusz Laskowski.

 

Części zamienne do traków

 

-części do traków polskich DTRA, GRA, GKT, FTAA, DTPC

-części do traków rosyjskich, LINK, HOFFMANN

-części do obrzynarek DPPA, DPPC

-prowadnice

-segmenty

-suwaki lignofolowe

-klocki żeliwne

-ramy piłowe

-części do wózków trakowych

-urządzenia DTKA (wory)

-łańcuchy

-piły trakowe

-piły trakowe, taśmowe

-uchwyty (wieszaki) do pił

-tarcze do ostrzenia

-hydraulika do traków

-łożyska

-pierścienie i uszczelniacze

-paski klinowe

-pasy pędne

-falowniki

-manometry

-wilgotnościomierze

-noże do rębaków

-przeciwnoże

-prowadnice i łańcuszki Epcz

-ostrzałki

-walcarki

-sprzedaż używanych maszyn tartacznych

-części na zamówienie klienta

-usługi w zakresie zmiany posuwu mechanicznego na posuw z falownikiem

-okuwanie i walcowanie pił

-regeneracja podzespołów

źródło: 4woodi.pl