Wpisz swoje uwagi odnośnie serwisu

Certyfikaty dla firm

Zapytanie ofertowe


Kącik technologiczny ›

Certyfikat FSC®CoC w 6 krokach — bezpłatny poradnik do pobrania

Szansa na nowe kontrakty, współpraca z dużymi sieciami handlowymi, większe możliwości eksportu produktów m.in. do krajów Unii Europejskiej oraz pewność wykorzystania legalnego drewna. Posiadanie certyfikatu FSC®  ®CoC ma wiele zalet. Jego brak z kolei może znacząco ograniczyć możliwości dalszego rozwoju w branży drzewnej wielu przedsiębiorcom.


czytaj więcej ›

Nowości z rynku drzewnego

Kategorie

Lista laureatów Złotego Medalu MTP

Przyznane Złote Medale MTP – OPIS PRODUKTÓW

DREMA 2017
1. Centrum obróbcze MONOFAST

CMS Spa, Włochy

Zgłaszający: CMS Polska Sp. z o.o., Skórzewo

Pawilon 6A stoisko 13

 

Monofast - jest centrum obróbczym do toczenia, frezowania i wiercenia małych elementów drewnianych.

Monofast jest to wyłączny system CMS dedykowany do produkcji w pełni zautomatyzowanej elementów złożonych.

•              Maszyna w pełni niezależna

•              Wymiana narzędzi bez straty czasu pracy

•              Automatyczny system załadowczy elementów surowych i rozładowczy elementów gotowych

•              Możliwości obróbki sześciu stron elementu

•              Ergonomiczny układ operatora maszyny

•              Maszyna niezwykle kompaktowa i  bezpieczna

•              Czyste powietrze na stanowisku pracy i w maszynie

Sektory produkcji do zastosowania maszyny

•              Galanteria

•              Produkcja małych elementów drewnianych

2. Głowice ProfilCut Q Diamond

LEITZ  GmbH & Co.KG, Austria

Zgłaszający: LEITZ Polska Sp. z o.o., Radomsko

Pawilon  5A stoisko  26

 

Unikatowa kombinacja ultralekkiego aluminiowego korpusu narzędzia i diamentowych noży wymiennych wielokrotnego ostrzenia o stałej średnicy zapewnia maksymalną wydajność i rentowność. Stosować można do precyzyjnej obróbki drewna, tworzyw drzewnych, sklejki, aluminium i tworzyw sztucznych. Przeznaczony do obróbki HSC (High-Speed-Cutting) z wyjątkowo wysoką prędkością skrawania.

3.IRIDEA BIO

ICA SpA, Włochy

Zgłaszający: ICA Polska Sp. z o.o., Piotrków Trybunalski

Pawilon 5A stoisko 37

 

Zwiększenie świadomości szkód wyrządzanych środowisku, spowodowanych użyciem polimerów                          z surowców kopalnych, było bodźcem do podjęcia badań nad powłokami wodorozcieńczalnymi wykonanymi z żywic ze źródeł odnawialnych. Wodorozcieńczalne bio-lakiery                 w porównaniu z konwencjonalnymi lakierami wodorozcieńczalnymi pozwalają na redukcję emisji CO2 o 34% jeśli chodzi o tzw. Ślad Węglowy  (CFP). Kalkulacja CFP bierze pod uwagę całkowitą emisję produktów lub całkowity cykl trwania usługi “od kołyski aż po grób”, wyrażoną w tonach ekwiwalentu dwutlenku węgla Co2e.

 

4. Oprogramowanie Corpus 4

Tri D Corpus d.o.o., Chorwacja

Zgłaszający: Lignumsoft Adam Wileński, Kobyłka

Pawilon 5 stoisko 12

 

Corpus to kompletne rozwiązanie dla każdej firmy produkcyjnej, która dobierając oprogramowanie CAD/CAM stawia na szybkość, prostotę i jakość projektowania,                    a następnie na efektywność i elastyczność przeniesienia danych na produkcję. Rewelacyjna cena sprawia, że Corpus jest w zasięgu ręki dla każdego, a jego obsługa pozwala na pracę od zaraz.

5. Pilarka formatowa Rema Fx550

REMA S.A., Reszel

Pawilon 5 Sektor 50

 

Rema Fx550 to nowa konstrukcja pilarki formatowej. Precyzyjne układy bazowania i cięcia materiału zapewniają łatwiejszą i szybszą pracę. Innowacyjne systemy odpylania poprawiają warunki pracy. Trwała konstrukcja zapewnia bezawaryjność i sprawność maszyny na długie lata. Model Fx550 pozwala przecinać wiele różnych materiałów na tej samej obrabiarce do wysokości piłowania max. 200 mm.

6. Profilarka czterostronna WEINIG POWERMAT 1500 z WEINIG SYSTEM PLUS

MICHAEL WEINIG AG, Niemcy

Pawilon  5 stoisko 3

 

Eleganckie wzornictwo, najlepsze wykończenie w każdym szczególe. Wraz z Powermat 1500 firma WEINIG oferuje już w standardzie nadzwyczajne funkcje.  Dzięki wysokiej jakości wyposażeniu w standardzie, opartemu na najnowszej technologii, Powermat 1500 oferuje wyśmienity komfort obsługi przy najwyższej ekonomice. Maszyna ta jest wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia. Uzupełniona o wiele przydatnych opcji może zostać idealnie dopasowana do twoich potrzeb.

7. Próżniowo-ciśnieniowa jednostka centralna VACS

Gebr. Becker GmbH, Niemcy

Zgłaszający: Becker Polska Sp. z o.o., Kościan

Pawilon  5 stoisko 26

 

Próżniowo-ciśnieniowa jednostka centralna VACS z technologią VariAir to inteligentne i kompaktowe rozwiązanie, stanowiące optymalne i energooszczędne źródło zasilania próżni i nadciśnienia w zależności od bieżącego zapotrzebowania. Panel sterujący umożliwia obsługę i pełen monitoring pracy systemu zapewniając regulację w wymaganym paśmie ciśnienia. Urządzenia w systemie VACS wyposażone są w przetwornice częstotliwości VariAir, które umożliwiają płynną i precyzyjną regulacją wydajności pomp, co przekłada się na oszczędność energii. Dzięki odrębnej lokalizacji i kompaktowej zabudowie zredukowany został poziom hałasu i ilość emitowanego ciepła w obszarze roboczym. Dodatkowo system zapewnia możliwość odzysku ciepła.

8. System autokalibracji do wieloosiowych maszyn CNC

Fanum Skorupski – Wójcik Sp.J., Wielopole Skrzyńskie

Pawilon 6A stoisko 22

 

Zaledwie 15% kolizji na maszynach wymaga interwencji serwisu mechanicznego obrabiarki, reszta to głównie mozolna i skomplikowana, ręczna rekalibracja. Innowacyjny system autokalibracji maszyn Fanum jest rewolucją na rynku wieloosiowych CNC do drewna i kompozytów. System automatycznie rozpozna przeciążenie, mogącą potencjalnie rozkalibrować maszynę, i w cyklu w pełni zautomatyzowanym dokona pomiarów i skompensuje powstałe przesunięcia, co wielokrotnie redukuje koszty i czas przestoju maszyny.

9. System odprowadzania wiórów TORNADO

FREZITE Polska Sp. z o.o., Radomsko

Pawilon 5A stoisko 36

 

FREZITE opracowało system TORNADO z myślą o wydajnym systemie odsysania wiórów podczas operacji skrawania na maszynach CNC, ułatwiając szybkie usuwanie wiórów powstających podczas frezowania, profilowania i rozkroju. Zastosowanie tego systemu zapewnia czystość i poprawia jakość powietrza, dbając o zdrowie w miejscu pracy.

10. Wielooperacyjne centrum CNC do produkcji mebli InfoTEC PRO Hybrid

InfoTEC CNC Sp. z o.o., Poznań

Pawilon 5  stoisko 12

 

InfoTEC PRO Hybrid wychodzi naprzeciw aktualnym trendom w produkcji meblarskiej i jest bezsprzecznie innowacją dla przemysłu drzewnego. Dzięki połączeniu maszyny o dwóch różnych funkcjach obróbczych zmniejsza się konieczność transportu międzyoperacyjnego, zwiększa się dokładności produkcji, zwiększa się elastyczność (uniwersalność) procesu produkcji oraz zdolność do wytwarzania różnych elementów. InfoTEC PRO Hybrid – rozwiązanie dla Profesjonalistów!

11. „ZaK” Urządzenie do identyfikacji rzeczywistego zarysu poprzecznego kół pilarek taśmowych

ASPI Sp. z o.o. Sp.k., Suwałki

Pawilon 5A  stoisko 28

 

Urządzenie  umożliwia identyfikację zarysu koła taśmowego bezpośrednio w pilarce. Cechuje się prostą budową, niewielkim gabarytem i ciężarem. Ze względu na wymagany prawidłowy sposób naprężania pił taśmowych, jego wartość  powinna być dostosowana do rzeczywistego zarysu koła. Bardzo pomocny jest cyfrowy zapis, dający wygodną formę prezentacji rzeczywistego zarysu koła pilarki taśmowej.

 

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne.

Lista ułożona alfabetycznie wg produktów

źródło: dremasilesia.pl