Wpisz swoje uwagi odnośnie serwisu

Certyfikaty dla firm

Zapytanie ofertowe


Kącik technologiczny ›

Nowości z rynku drzewnego

Kategorie

Promocja kształcenia zawodowego w branży drzewnej na targach DremaSilesia!

W branży drzewnej jest wielki popyt na specjalistów, stąd na targach DremaSilesia przygotowywane jest wydarzenie - Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej - przez portal Drewno.pl i Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy przy wsparciu Międzynarodowych Targów Poznańskich - organizatora targów.
Branża drzewno-meblarska w Polsce rozwija się bardzo dobrze i jest to stały, wznoszący trend, dlatego potrzebuje wielu dobrze wykształconych specjalistów. Dziedzina ta obejmuje tysiące przedsiębiorstw, produkujących m.in. komponenty, meble czy płyty do ich produkcji, dzięki temu wyspecjalizowani pracownicy mają zapewnioną stabilną, pewną przyszłość. Mając na uwadze obecny stan gospodarki, Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Partnerami - portalem Drewno.pl oraz Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy postanowiły położyć nacisk ma rozpowszechnianie szkolenia zawodowego oraz próbę zainteresowania młodzieży kształceniem w zawodach związanych z branżą drzewną. Temu służyć ma Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej na targach DremaSilesia, które odbędą się w dniach 12-14 maja 2017 w Sosnowcu.
Jak zrobić Meble z palet?
W ramach strefy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz uczniowie Technikum Przemysłu Drzewnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu prezentować będą swoje umiejętności tworząc na żywo podczas targów ciekawie zaaranżowane meble z drewnianych palet. Wspomagać ich będzie w tym działaniu firma Festool producent elektronarzędzi do obróbki drewna, Parkieciarstwo Widawski Paweł oraz firma Ago-Agnieszka Kaczurba AgoHome.pl dystrybutor mineralnych farb kredowych, farb opartych na bazie oleju lnianego, olejów i wosków do konserwacji drewna.
Warsztaty parkieciarskie
Podczas trzech dni targów DremaSilesia odbywać się będą również organizowane przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy Warsztaty Parkieciarskie, w ramach których prezentowane będą najnowocześniejsze produkty: parkiety, deski, kleje, lakiery, oleje, woski, tarasy drewniane oraz technologie wykorzystywane w parkieciarstwie.
Warsztaty uzupełnione zostaną prezentacjami oraz praktyczne pokazy: przygotowania podkładu, klejenia, szlifowania, wykończenia powierzchni oraz pomiarów w parkieciarstwie.
Wiedza kluczem do profesjonalizmu
Portal Drewno.pl wraz ze Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy oraz centrum kształcenia ustawicznego Forest Consulting Center zapraszają uczniów i nauczycieli szkół budowlano - drzewnych, a także osoby pragnące zmienić zawód lub poszerzyć swoje umiejętności i wykształcenie poprzez kursy zawodowe do Strefy Warsztatów i Edukacji Zawodowej.
W drugi dzień targów DremaSilesia (sobota, 13. maja, w  godz. 11.00-12.30) w ramach Strefy Warsztatów i Edukacji Zawodowej odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem nauczycieli zawodu, mistrzów, wykładowców, zaproszonych gości m.in. ze Związku Rzemiosła i Wydziałów Oświaty, Izb i organizacji z branży budownictwa.
Wykład wprowadzający do dyskusji:  Dlaczego warto wybrać zawód parkieciarza – wygłosi Dariusz Kozera, prezes Stowarzyszenia Parkieciarze Polscy
Tego samego dnia wygłoszone zostaną również wykłady:
•Trwałość posadzki z drewna 
dr inż. Valerjan Romanovski (sobota, 13.05 godz. 13.00-13.45)
•Podłogi bambusowe fakty i mity
Jacek Wesołowski (sobota, 13.05 godz. 13.45-14.30)

Szkolenia i konsultacje
Ponadto, w ramach Strefy dla gości odwiedzających targi dostępny będzie punkt konsultacji, w którym otrzymać będzie można informacje dotyczące szkoleń zawodowych takich jak: "Kurs brakarzy drewna okrągłego", "Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej", "Kurs operatora harwestera i (lub) forwardera" organizowanych przez Drewno.pl i Forest CC, jak również indywidualnie porozmawiać ze specjalistami i poradzić się w sprawach takich jak: Certyfikacja CE dla drewna konstrukcyjnego, Wdrażanie systemów ZKP w przedsiębiorstwach drzewnych, Możliwości skorzystania z dotacji Unii Europejskiej,  Skuteczna promocja firmy w internecie. Dodatkowo będzie można spróbować swoich umiejętności na profesjonalnym symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder.
dremasilesia.pl