Wpisz swoje uwagi odnośnie serwisu

Certyfikaty dla firm

Zapytanie ofertowe


Kącik technologiczny ›

B2B Wood Meetings - Targi DREMA w dniach 12-13 września 2018 r.

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego i Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na spotkania kooperacyjne dla branży drzewnej i meblarskiej B2B Wood Meetings, które odbędą się w trakcie trwania targów DREMA, w dniach 12-13 września 2018 r.

czytaj więcej ›

Nowości z rynku drzewnego

Kategorie

Technologie jutra stają się rzeczywistością - PODSUMOWANIE TARGÓW DREMA 2017

Technologie jutra stają się rzeczywistością – podsumowanie targów DREMA 2017
Polska nazywana jest potęgą drzewno-meblarską. Fakt ten potwierdzony został podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego 
i Meblarskiego DREMA 2017, która pod względem kompleksowej ekspozycji, ilości wystawców 
i prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu związanego z obróbką drewna była rekordowa! 

W dniach 12-15 września 2017 powierzchnia Międzynarodowych Targów Poznańskich stała się wielkim międzynarodowym przeglądem dorobku przemysłowego, podczas którego rodzimi oraz zagraniczni liderzy zademonstrowali innowacje technologiczne stosowane w branży leśno-drzewnej, meblarskiej i w sektorach współpracujących. W ramach targów DREMA pokazano blisko 50 nowości rynkowych, przyznano 11  Złotych Medali MTP, odbyła się premiera filmu „Polskie Drewno”, a odwiedzający mogli korzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej DREMA App. 7 pawilonów wystawienniczych oraz teren otwarty tętniły życiem i były w pełni zagospodarowane przez nowoczesne maszyny, nowatorskie produkty i udoskonalone rozwiązania, które znacząco podnoszą jakość i wydajność pracy i sprawiają, że firmy z branży stają się mocno konkurencyjne, a gospodarka nabiera rozpędu.
- W ostatnich czasach świat się zmniejszył, a Polska nabrała dużego znaczenia. Nasza branża meblowa i drzewna szeroko pojęta jest w czołówce europejskiej, a nawet światowej, więc zapotrzebowanie na wysoce zaawansowane maszyny jest bardzo duże – podkreśla Marek Kot, z IMA Schelling Group.
Arena dla liderów
Przez cztery dni na targach Drema 2017 można było zapoznać się z ofertą wszystkich firm, które liczą się w branży drzewno-meblarskiej. Poznań od lat przyciąga liderów rynku i z roku na rok ekspozycja jest coraz bogatsza, a stoiska coraz większe i bardziej pokaźne.  Tegoroczna edycja targów okazała się być bardzo udaną – na powierzchni wystawienniczej 23 600 m2, zaprezentowało się ponad 380 wystawców, a teren Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło łącznie 15 800 uczestników bloku targów DREMA FURNICA SOFAB. Razem z odbywającymi się w tym samym czasie Międzynarodowymi Targami Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowymi Targami Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB na ekspozycji swoją innowacyjną ofertę przedstawiło łącznie ponad 500 firm i marek z 25 krajów: Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch.
- Nasze stoisko jest o 200 m większe niż w roku ubiegłym, wzrost widać na całych targach: jest więcej hal, więcej wystawców, stoiska są bogatsze, oceniamy te targi bardzo dobrze. Nowe kontakty które żeśmy zawarli, kontakty bieżące z naszymi Klientami są bardzo obiecujące. My się bardzo cieszymy, że wystawiamy się na targach DREMA. Nie wyobrażamy sobie, aby tutaj nie być – tak targi DREMA 2017 podsumowuje Damian Bizoń z Felder Group Polska.
Siła stowarzyszeń!
O prestiżu targów DREMA świadczy fakt, że jest to jedyne w Polsce i jedno z kilkunastu na świecie branżowych wydarzeń popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Bliska współpraca z wiodącymi stowarzyszeniami z branży drzewnej i meblarskiej (Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli) pozwoliła przygotować niezwykle atrakcyjne pod kątem tak wizualnym, jak i merytorycznym, czterodniowe spotkanie dla przedstawicieli szeroko pojętej branży obróbki drewna i producentów mebli. Ponadto, tegoroczna edycja targów DREMA 2017 została objęta Honorowym Patronatem Ministerstwa Rozwoju.
- Branża potrzebuje nowoczesnych technologii i nowoczesnych maszyn. Staramy się jako polscy producenci sprostać tym wyzwaniom, wyzwaniom - które wyznacza również trend światowy. Na targach DREMA są liderzy światowi, jeśli chodzi o dostawców technologii, dostawców maszyn i narzędzi do obróbki drewna. I żeby sprostać tym wyzwaniom, sprostać konkurencji, my też musimy się rozwijać, musimy patrzyć w przyszłość, wdrażać w naszych firmach najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne – zaznacza Andrzej Półrolniczak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi Do Obróbki Drewna DROMA. 
Promocja drewna
Idea Pawilonu Promocji Drewna, zapoczątkowana podczas poprzednich targów, kontynuowana była także i w tym roku w znacznie szerszym wymiarze. Celem była popularyzacja firm i instytucji działających w obszarze drzewnym i meblarskim. Goście obecni podczas targów DREMA mieli szansę na zapoznanie się z działalnością m.in. branżowych stowarzyszeń zagranicznych (AHEC – American Hardwood Export Council, Malaysian Timber Council, Föreningen Svenskt Trätekniskt Forum, QWEB – Quebec Wood Export Bureau oraz Moelven z Norwegii), dzięki czemu tegoroczna edycja Pawilonu Promocji Drewna nabrała mocno międzynarodowego charakteru i pozwoliła zwiedzającym zdobyć wiedzę o rynkach zagranicznych i nawiązać perspektywiczne kontakty biznesowe. Ciekawostką były prezentacje sposobów walki ze smogiem i promocja czystego spalania biomasy pochodzenia leśnego, przedstawiane przez Komitet Antysmogowy.
- Firmy drzewne, które mają swoje siedziby w Polsce, mogą przerobić prawie dowolną ilość drewna. I to jest nasze największe wyzwanie – ciągłość dostaw, systematyczność no i oczywiście cena – taki cel działania stawia przed Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego Dyrektor Marketingu - Rafał Szefler.

Pomysł ponad wszystko
Oprócz bogatej oferty wystawienniczej, o sile Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA stanowiła idea spotkań, rozmów biznesowych i wymiana doświadczeń. Towarzyszyły im liczne wydarzenia – 11 przestrzeni specjalnych, w skład których wchodziły: pracujące fabryki akcji DREMA Dzieciom i Seniorom, Strefa Parkietu, Strefa Wiedzy, Strefa Designu, Strefa Rozmów B2B, Poligon Prezentacji Lakierniczych, pokazy wózków widłowych, pokazy cięcia kłody, Komitet Antysmogowy, Wyczarowane z Drewna, Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Tegoroczna akcja charytatywna Drema Dzieciom i Seniorom była niezwykła - w trakcie trwania targów DREMA 2017 wykonano łącznie 15 zestawów mebli dla dzieci i seniorów, które przekazane zostały Caritas Archidiecezji Poznańskiej i trafią do najbardziej potrzebujących placówek. Warto również podkreślić nowość – Design w Drewnie. To przestrzeń zajmująca ok. 300 m2, przygotowana we współpracy z partnerami: Inkubator InfoTEC i marką Pla[y]wood, Kronospan Szczecinek wraz z Wydziałem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, Handicraft, Jagram, Wiązary Burkietowicz i Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego. Strefa Designu powstała z myślą, aby wspierać projektantów oraz ludzi z pasją, aby pomóc im wypromować nietuzinkowe pomysły i rozwiązania. Podczas targów DREMA można było podziwiać kreatywne instalacje oraz wystawę ponad 50 sztuk nieoczywistych eksponatów - mebli i przedmiotów codziennego użytku - wykonanych z drewna. Przedsięwzięcie wywarło pozytywne wrażenie na zwiedzających targi i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Już dziś zapraszamy na kolejną edycję targów DREMA, która odbędzie się w Poznaniu we wrześniu 2018 r.
źródło: drema.pl